Forum o psima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gari aka Garson

Go down

Gari aka Garson Empty Gari aka Garson

Postaj by Hyacintho sri kol 22, 2012 3:57 pm

Gari,ili,kako ga ja zovem,Garson.Prošli vlasnici su mu dali ime.

Srednje veličine,crni mršavi mješanac crnog (?/) labradora i najvjerojatnije tornjaka,u stanju je osvojiti cijeli svijet samo jednim pogledom.Čokoladne oči,koje te gledaju,pune zahvalnosti,te tjeraju da zaboraviš sve što te tog trena mori.

Star je dosta više od deset godina,a njegova prošla vlasnica reče da je bio tu još krajem rata,što bi bilo prije nekih 16 godina.Ako je to istina,moj ljepotan se dobro drži.

Udomila sam ga prije malo manje od godinu i pol.Smiješno je to što je prošlim vlasnicima služio više za čuvanje kuće,ali on je najveća maza na svijetu.

Potpuno je crn,na njemu nema ni trunka druge boje,osim očiju boje tople čokolade.

Jede sve osim ribe.Ribu niti ne pogleda U zadnje vrijeme je dosta smršavio u odnosu na vrijeme kad sam ga tek udomila,pa se trudim povećati mu obroke.

On i Šime se ne vole.Zapravo,on njega ignorira,dok Šime napada,ali to će se riješiti kastracijom.

Mačke također ne može smisliti,ali to nije zato što je agresivan,on u duši zapravo ne bi ni mrava zgazio,ne,to je jer su prošli vlasnici držali njega samo da imaju psa (znate i sami kako to biva) i nisu ga socijalizirali,pa on jednostavno ne razumije da mačke i druge životinje općenito nisu uljezi i da neće nauditi nikom.

Igračke baš i ne voli.Kad sam ga tek upoznala,recimo,nisu ga zanimale ni loptice,ni pišteće gumene igračke,pa nisam forsirala,ali sada već pomalo voli lopte.

Njegovi nadmci su Garson,Gagi,Beba,Duša,Blek,Garić,Garček,Garsachi i tako dalje

On je pas kojem nije mnogo pružano za života,tada su ljudi psa uzimali kao pojam čuvara kuće i ništa više. ''Ima vodu,ima hranu – njemu dosta.'' U tom stilu je bilo.Istina,imao je potpunu slobodu i mogao je šetati gdje god je htio,no budimo realni.

Zahvalnost koju vidiš u njegovom pogledu kad ga pomaziš je bolna.Kad god ga vidim tako sretnog,srce mi se lomi od sreće što mu mogu omogućitida se tako osjeća.Stalno tražim nove načine za usrećiti ga,jer,ako netko zaslužuje dobar život,to je upravo ovo nevjerojatno,divno,dobro stvorenje.Sa mnom zna da nije sam i upravo to je ono što njemu treba.

S obzirom da je u dvorištu (nije mi dopušteno trajno držati ih u kući),teško mi ga je noću ostaviti vezanog,i iako lanac nije opravdanje,što god mislili,vjerujte mi da je to samo za njegovu sigurnost.

On ima nezgodnu naviku,a to je hvatanje za rukav.Kada se kreneš udaljavati od njega,zubima uhvati rub tvog rukava ili nogavice hlača,no to je samo jer želi da ostaneš s njim.

Poslušan je,savršen pas,čak poslušniji od Šime.Zna hodati uz nogu,no kako gubi sluh i vid,ne radim s njim trikove ni agility,kao,recimo,sa Šimom.

Fotke uskoro Wink
Hyacintho
Hyacintho
Početnik
Početnik

Broj postova : 6
Points : 12790
Reputation : 0
Join date : 22.08.2012

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.