Šime aka Šimecki

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Šime aka Šimecki

Postaj by Hyacintho on sri kol 22, 2012 4:00 pm

Sitan ali dinamitan. Razmaženi klipan krzna boje slame,bijelih šapica i smeđih ušiju,osvaja sve ljude koji prema njemu osjećaju simpatije.Hiperaktivan je i razmažen do bola,ali kada hoće,može biti poslušniji nego ikad.Njegova krv terijera ga,iako je mješanac,čini ovako prgavim,no nadasve fantastičnim.Miruje samo kad spava,doslovno je uvijek u pokretu.Voli svoje ljude,obiteljske mačke – ta,odrastao je s mačkama,dobre osobe i neumorno trčanje,kao i provlačenje kroz ultravisoku travu.

Star je malo manje od tri godine.K meni je došao s tek nekih mjesec dana,tako da je sa mnom gotovo cijeli život.Njegovi nadimci su raznih oblika – Šimecki,Šimun,Šimi,Beba,Gagi (u smislu tepanja ) ,Duša i tako dalje.

U dvije godine je promijenio 4 boje krzna.Kada se tek rodio,bio je nijanse između boje crne kave i tamnosmeđe.S dva mjeseca njegovo krzno je poprimilo smeđo-narančasto-žute boje,s prošaranim crnim i bijelim dlakama.S nepunih godinu dana se dogodila drastična promjena.Dotad glatka,kratka dlaka je izrasla u dugu,čupavu grivu,pa je izgledao kao minijaturni lav

Proždrljiv je za ne povjerovati.Pojeo bi doslovno sve,od psećih briketa do štipaljki za rublje.Vjerujte mi,znam xD

Ne voli kad ga se ignorira,a mrzi kad netko prođe pored njega,a da ga ne pozdravi ili pomazi.Prema nepoznatima je obično jako povjerljiv,iako je spreman za napad ukoliko osjeti nešto sumnjivo.Nije agresivan,nisam to mislila,ali ponekad pomislim da može čitati misli,jer sve ''negativce'' tjera,režeći i lajući.Naravno,nikad mu ne dopustim da ih napadne,odmah ga krenem smirivati,a te osobe koje ne voli,njih zamolim da odu.Odrasle ljude obožava,dok je prema djeci i sasvim nepoznatima oprezan.

Obožava me,kad sam odutna makar sat vremena,veseli mi se kao da me nije bilo mjesec dana,a nije drukčije ni sa mnom.

U šetnji prvo sve dobro iznjuška,obilježi,heheh,a zatim ide istrčavanje.Iako je lijepo odgojen,pomalo je svojeglav.Zna vući kao da hoće preorati tlo,a vjerujte mi na riječ kad vam kažem da je prilično jak za svoju vrstu.Ali kad hoda uz nogu,izgleda tako profinjeno da nikad ne bi pomislio kako takvo stvorenje može biti neposlušno.

Njegovi,recimo,najbolji prijatelji su Max,mješanac koker španijela iz Travnika,i Blacky,crni mješanac iz Dalmacije,koji je njegov brat po blatu

To bi bilo to ukratko,odsad ćemo se truditi biti aktivniji u temi. Woof svima!

Hyacintho
Početnik
Početnik

Broj postova : 6

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]